WZ-RP Wirtualne Życie Role Play. Tutaj zaczyna się życie!

Jest to serwer Role Play IP: 91.204.162.150:8283


#1 2011-07-03 19:06:47

Wolum

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-03
Posty: 3
Punktów :   

Podanie na Lidera San News

Imię: Michał (Wolum)
Nazwisko: Patulski

Wykształcenie: Średnie

Stan Cywilny: Kawaler

Parę słów o sobie: Moje imię to Michał, nazwisko moje Patulski. Urodziłem się w Jamajce 7 Września  1989 r. Moi rodzice pochodzili z bogatej rodziny lecz ja jako mały chłopiec uciekłem z domu ponieważ chciałem żyć jak przysłowiowy Kowalski bez żadnych bogactw przy sobie. W wieku 21 lat przyjechałem do Los Santos i chce tu zamieszkać.

Zainteresowania:  Piłka Nożna, Taxi


Szanowna Administracjo

Zwracam się do was z prośbą o przyjęcie mojej  osoby na stanowisko

Lidera frakcji SanNews.

Mam nadzieję że zostanę przyjęty na to stanowisko.

Pojęcia RP:

RP - inaczej Role Play - odwzorowanie realnego życia

DM - Deathmath - zabijanie osób trzecich bez powodów, jak i również wyjmowanie broni w sposób inny niż Role Play i zabijanie ludzi bez powodu.

HK - Heli Kill - zabijanie ludzi za pomocą helikoptera, śmigłem.

CK(1) - Character Kill - Zakończenie żywotu twojej postaci, inaczej śmierć.

CK(2) - Car Kill - Zabijanie ludzi za pomocą pojazdu, rozjeżdżanie, etc.

MG - Metagaming - Często używane pojęcie, tylko, że nie tak jak trzeba  Inaczej używanie informacji z OOC, np. Stoi koleś i ma nick John_John. I nie powiesz do niego " Cze John" bo go IC nie znasz.

IC - In character - Czat związany z grą, np. " Dzień Dobry, poproszę kapustę "

OOC - Out of Character - Czat nie związany z grą, np. " Masz majtki w kropeczki ? Czekaj mama mnie woła ".

RK - Revenge Kill - zabicie osobnika z zemsty, często bywa tak, że jakiś koleś Cię zabije a ty będziesz chciał mu oddać.

PG - Powergaming - Zmuszenie drugiej osoby do gry Role Play, np. /me podchodzi do John'a i zabiera mu portfel. Czyli zmuszenie drugiej osoby do gry RP, jeżeli ta osoba nie wyraziła zgody.


MG (Metagaming) – jest to pojęcie bardzo szerokie. Polega ono na wykorzystywaniu informacji OOC w IC. Najczęstszym przykładem Metagamingu jest wykorzystanie nicku nad głową gracza (informacja OOC) do poznania jego danych osobowych IC. Przypuśćmy, że podchodzimy do kogoś, kogo nie znamy IC i mówimy do niego po imieniu/nazwisku, choć znamy je jedynie z napisu nad jego głową.
Inny przykład to chociażby taka sytuacja – kolega mówi do nas OOC (np. przez /w) abyśmy po niego wpadli. Podaje nam swoje położenie na PW, więc jest to informacja OOC. Jeśli wiemy gdzie jest, ale tylko OOC, to nie możemy do niego podjechać, gdyż jest to wykorzystywanie informacji OOC w IC.
Przykładów Metagamingu jest naprawdę multum, więc daruję sobie ich wymienianie.

NJ (Ninja Jacking) – pojęcie jest mało precyzyjnie określone. Na większości serwerów przyjmuje się, że jest to kradzież wozu, kiedy ktoś siedzi na miejscu kierowcy. Na chłopski rozum wygląda to tak – otwieramy drzwi, uderzamy kierowcę w twarz z nogi, wyrzucamy, wsiadamy na jego miejsce i odjeżdżamy.
Ja osobiście uważam, że NJ to nie tylko sposób kradzieży, ale po prostu wyrzucanie kogoś z wozu (miejsce kierowcy). Można je stosować wyłącznie przy akcjach, w sposób RP. Jednak jeśli po prostu ktoś do ciebie podejdzie i bez żadnego /me wyrzuci cię z wozu - zostanie ukarany o ile napiszesz raport.

CN (Celebrity Name) – pojęcie również bardzo ogólne. Przyjmuje się, że CN, to nickname, który należy do kogoś sławnego (postaci IC). Gracz, który posiada nick takiej osoby dostaje blokadę konta. Niestety, nie jest bliżej określone jak bardzo sławna ma być ta osoba. Teoretycznie, kiedy wpiszemy w googlach nick któregoś z graczy, to zawsze znajdzie się ktoś o tych samych danych osobowych.
Najlepszym sposobem na uniknięcie blokady jest wpisanie imienia i nazwiska w google i sprawdzenie, czy poznajemy jakąś osobę o tych danych. Przede wszystkim nie wolno zakładać kont typu : „David Beckham”, czy „Jeremy Clarkson”, czyli bardzo znanych osób.

PG (Powergaming) – zdecydowanie najtrudniejsze do określenia pojęcie. Do dzisiaj na każdym serwerze jest interpretowane w różnoraki sposób. Polega ono na wymuszeniu na innym graczu niechcianej akcji RP.
Ogólnie chodzi o to, by nie pisać na /me sytuacji, które powinna napisać inna osoba. Przykład: /me uderza Johna tak, że ten się wywraca. Równie dobrze John mógłby napisać /me wywraca się.
.
BH (Bunny Hopping) – jest to bezmyślne skakanie, w celu szybszego dotarcia do celu. Nie mylić z „Bunny Hop”.

DB (Drive By) – jest to strzelanie z pojazdu na miejscu kierowcy. Korzystamy wtedy z pewnego rodzaju buga – zabieramy zbyt wiele HP. W najlepszym wypadku karane warnem.

HK (Helikopter Kill) – jest to zabicie kogoś za pomocą helikoptera. Chodzi tu przeważnie o spowodowanie śmierci używając śmigła.

AFK (Away From Keyboard) – sytuacja, w której gracz jest zalogowany na serwerze, ale OOC nie przebywa przed komputerem. Po prostu IC jest nieobecny, bo : je obiad, rozmawia przez telefon lub nabija godzinki na serwerze smacznie śpiąc (itd.).

DM (Death Match) – jest to sposób rozgrywki, polegający na zabijaniu jak największej liczby ludzi w celu uzyskania jak największej liczby punktów.
Na serwerach Role Play, DMem nazywamy też zjawisko, w którym ktoś morduje bez powodu, w sposób non-realistic.

SK (Spray Kill) – zabijanie za pomocą spray’a. Na serwerze Los Santos Role Play (.net) jest to surowo zabroniony sposób. Samo umyślne pryśnięcie w któregoś z użytkowników jest już karane.

BBH (BMX Bunny Hop) – podstawowy trik rowerowy. Na serwerze administratorzy bardzo nie lubią, kiedy ktoś wykonuje go. Dlatego nie wolno tego robić.

BA (Bug Abusing) – wykorzystywanie bugów serwera. Zazwyczaj karane banem. Polega ono na korzystaniu z błędów SAMP’a. Nie mogę ich tu wypisywać, bo część z nich z nam tylko ja i lepiej niech tak zostanie. Jednak każdy chyba zna pewien bug z domami. Otóż zazwyczaj w każdym domu jest do wzięcia broń lub trochę pieniędzy. Jest to pewien błąd gry. Zabieranie ich to właśnie BA.

BE (Ban Evading) - jest to wchodzenie na serwer osoby, która dostała na nim bana. Zazwyczaj jest to dokonywane poprzez zmianę adresu IP. Za owe wykroczenie grozi oczywiście ban na host. Pojęcie jest często błędnie interpretowane jako "unikanie bana".

AJ (Admin Jail) - miejsce, gdzie przesiadują gracze łamiący w jakikolwiek sposób regulamin rozgrywki.


Rozpisałem się z Pojęciami ponieważ lubię dużo pisać i być dokładnym.


Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego podania o lidera frakcji.

Dziękuję pozdrawiam Wolum

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.whatsup.pun.pl www.fenestrainterra.pun.pl www.gimnazjumczudec.pun.pl www.sojuszpolnocno-zachodni.pun.pl www.clampwonderland.pun.pl